Toksyna botulinowa — efekty zabiegu botoxem

Najważniejszym efektem zabiegu botoxem jest to, że ograniczamy możliwość występowania zmarszczek. Nieestetyczne zmiany na skórze tworzą się w wyniku codziennej pracy mięśni. Kiedy więc ograniczymy te ruchy, nie pojawią się zmarszczki. Dodatkowo powiększanie oraz modelowanie ust z użyciem tej substancji poprawia ich kontur, wypełniając górną lub dolną wargę.

Zabiegi można powtarzać po minimum 3-4 miesiącach. Efekt po jednym razie utrzymuje się zazwyczaj przez 6-8 miesięcy i jest indywidualny, co oznacza, że jest zależny od organizmu Pacjenta. Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej widoczne są po 4-7 dniach, pełny efekt natomiast po ok. 2 tygodniach.

W przypadku zmarszczek głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu poprzez wypełnienie bruzd kwasem hialuronowym. Toksyna botulinowa, jaką proponujemy pacjentom w ESTETIC SPOT, może być też łączona z innymi metodami liftingu twarzy.

Modelowanie ust — Poznań

Modelowanie bądź powiększanie ust, a także spłycanie zmarszczek, stosując do tego botox, sprawia, że większość Pacjentów regularnie wraca, aby skorzystać z tej usługi. Mimo szerokiego zastosowania toksyny botulinowej nie można zapomnieć o jej efektach ubocznych, które mogą wystąpić. Możemy po zabiegu skarżyć się na ból w tych miejscach, gdzie był wstrzyknięty botoks. Nie jest to jednak ból intensywny, choć w celu jego zmniejszenia zaleca się niekiedy zażycie leków przeciwbólowych oraz stosowanie okładów z lodu. Inne reakcje, jakie towarzyszą po zabiegu, to ogólne uczucie słabości mięśni, bolesność, ale też czerwona wysypka. Efekty uboczne jednak bardzo szybko znikają.

 

Sprawdź również: Dermapen 4

Umów wizytę

 

Postępowanie po zabiegu

 • unikać długotrwałego schylania głowy przez 4-5 godzin

 • nie spożywać alkoholu do końca dnia

 • nie nagrzewać okolicy wstrzyknięć (sauna, solarium)

 • unikać masażu

 

 

Poznaj cennik i rezerwuj wizytę

      Botoks Poznań

Jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej to z całą pewnością ten z zastosowaniem toksyny botulinowej, potocznie zwanej jako botox. Redukcja zmarszczek z użyciem botoksu w takich miejscach jak kurze łapki czy lwia zmarszczka, modelowanie lub powiększenie ust szybko poprawia wygląd i samopoczucie Pacjenta. Warto wspomnieć, że innym zastosowaniem toksyny botulinowej w dermatologii, jest leczenie nadmiernej potliwości dłoni, stóp, pach albo innych okolic. Zastrzyki z wykorzystaniem botoksu zaleca się także osobom zmagającym się ze schorzeniami związanymi z kurczami mięśni, tikami oraz w leczeniu spastyczności u dzieci z porażeniem mózgowym. Toksyna botulinowa może ponadto być pomocna w walce z bólami głowy — podana we właściwy obszar czoła bądź karku skutecznie leczy stany migrenowe.

Efekty po zabiegu z użyciem substancji, takiej jak botox

Poznań to miasto, w którym lokalizowana jest Klinika Medycyny Estetycznej ESTETIC SPOT. Nasi wykwalifikowani specjaliści na co dzień posługują się toksyną botulinową przy zabiegu powiększania modelowania ust, ale nie tylko Botoks stosujemy również do:

 • podniesienia brwi, 

 • podniesienia kącików ust,

 • zmniejszenia potliwości skóry,

 • leczenia bóli napięciowych

 • rozluźnienia mięśni twarzy np. żwacza, powiek.

Przebieg zabiegu botoxem

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana do mięśni okolicy poddawanej leczeniu przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. W zależności od liczby leczonych miejsc (punktów iniekcji) czas trwania zabiegu wynosi około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. W efekcie zabiegu botoxem otrzymujemy całkowitą lub częściową redukcję zmarszczek, a co za tym idzie — wyraz twarzy staje się pogodny i naturalny.

Zabiegi z wykorzystaniem botoxu, takie jak zmniejszenie widoczności zmarszczek czy modelowanie ust można powtarzać co 4–8 miesięcy. Są to zabiegi, do których Pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie, a jednocześnie długotrwałe efekty. Mogą się im poddać osoby już przed 30. rokiem życia. Zastosowanie botoxu sprzyja spłyceniu zmarszczek mimicznych, a także służy odwróceniu tendencji do zbyt intensywnej (przez to po latach szpecącej) mimiki twarzy.

Osobom dojrzałym bądź starszym toksyna botulinowa jest podawana po to, by uzyskać efekt odmłodzenia przez czasowe spłycenie zmarszczek będących wynikiem starzeniem się skóry. Zabiegi w Klinice ESTETIC SPOT w Poznaniu są bezpiecznie, a co najważniejsze, wykonywane przez lekarza z ponad 20-letnim doświadczeniem.

 

Powiększanie i modelowanie ust

                                                       Lekarz Kosmetolog

30 min

Od 600 zł

estetic instagram
facebook instagram

tel: Podologia  724619805 

Dr. Katarzyna Chmielewska 605185888

kontakt@esteticspot.pl

Polityka prywtności i regulamin

ESTETIC Spot Sp. zo.o. wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpłatny parking pod Kliniką 

KRS: 0000960740

ESTETIC SPOT Sp. z o.o. 

NIP: 972 13 25 659

adres esteticspot
telefon esteticspot
mail esteticspot

Abrahama 18, 61-615 Poznań

kontakt@esteticspot.pl

 Podologia/kosmetologia 724619805.            Dr.Katarzyna Chmielewska 605185888

esteticspot Medycyna Estetyczna - Estetic Spot

Wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek, ale nie tylko. Wykorzystuje się ją do wykonania zabiegów, takich jak modelowanie powiększanie ustPoznań to siedziba naszej kliniki, dlatego chętnie zapisujemy na wizyty osoby z tych okolic, którym zależy między innymi na wypełnieniu ust, a także spłyceniu zmarszczek:

 • poprzecznych czoła,

 • między brwiami (tzw. zmarszczki lwie, okolica gładzizny czoła)

 • wokół oczu (tzw. kurze łapki),

 • innych: wokół ust, na szyi, brodzie oraz na powiece dolnej.

Zabieg przy użyciu botoksu, podobnie jak każdy inny, nie może być jednak wykonany u każdego, ponieważ może nieść za sobą różnego rodzaju komplikacje. Przeciwwskazania do zabiegu to:

 • ciąża i karmienie piersią,

 • aktywne stany zapalne na twarzy, zwłaszcza w potencjalnie ostrzykiwanej okolicy,

 • choroby nerwowo-mięśniowe,

 • terapia antybiotykami aminoglikozydowymi i okres minimum 2 tygodni po takiej terapii,

 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna lub inne preparaty kwasu acetylosalicylowego),

 • nadwrażliwość na składniki preparatu,

 • stosowanie niektórych leków, a także okres do 1 tygodnia od ich odstawienia. (D-penicylamina, cyklosporyna, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna).

Postępowanie po wstrzyknięciu botoksu

Po zabiegu wstrzyknięcia pod skórę botoxu należy ściśle trzymać się poniższych zaleceń:

 • unikać długotrwałego schylania głowy przez 4-5 godzin,

 • nie spożywać alkoholu do końca dnia,

 • nie nagrzewać okolicy wstrzyknięć (sauna, solarium),

 • unikać masażu.