esteticspot Medycyna Estetyczna - Estetic Spot

+48 690 425 659  lub +48 690 450 410

kontakt@esteticspot.pl

Abrahama 18, 61-615 Poznań

mail esteticspot
telefon esteticspot
adres esteticspot

NIP: 972 13 25 659

ESTETIC SPOT Sp. z o.o. 

KRS: 0000960740

Bezpłatny parking pod Kliniką 

ESTETIC Spot Sp. zo.o. wszelkie prawa zastrzeżone.

Medycyna Estetyczna - Estetic Spot

kontakt@esteticspot.pl

Klinika Medycyny Estetycznej

tel: +48 690 425 659

facebook instagram
estetic instagram

Toksyna botulinowa – efekty zabiegu

Najważniejszym efektem zabiegu jest to, że ograniczamy możliwość występowania zmarszczek. Nieestetyczne zmiany na skórze tworzą się w wyniku codziennej pracy mięśni. Kiedy ograniczymy te ruchy, nie pojawiają się zmarszczki.

Zabiegi można powtarzać po minimum 3-4 miesiącach. Efekt po jednym zabiegu utrzymuje się zazwyczaj przez 6-8 miesięcy i jest indywidualny, to jest zależny od pacjenta. Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej widoczne są po  4-7 dniach, pełny efekt po ok. 2 tygodniach.

W przypadku zmarszczek głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu poprzez wypełnienie bruzd kwasem hialuronowym. Toksyna botulinowa, jaką proponujemy pacjentom w ESTETIC spot, może być też łączona z innymi metodami liftingu twarzy.

Skutki uboczne

Możemy po zabiegu toksyny botulinowej skarżyć się na ból    w tych miejscach, gdzie był wstrzyknięty botoks. Nie jest to jednak ból intensywny, choć możemy w celu jego zmniejszenia zażywać leki przeciwbólowe oraz stosować okłady z lodu.Inne uczucia, jakie towarzyszą po zabiegu, to ogólne uczucie słabości mięśni, bolesność oraz czerwona wysypka.         Efekty uboczne szybko znikają.

 

 

Od 600 zł

30 min

                                                       Lekarz Kosmetolog

      Toksyna botulinowa

 

Jeden z najpopularnieszych i najskuteczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej to z całą pewnością zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej, potocznie zwany jako botox. Redukcja zmarszczek w takich miejscach jak:  kurze łapki  czy lwia zmarszczka w szybki i efektywny sposób poprawiają wygląd i samopoczucie pacjenta.

Innym zastosowaniem toksyny botulinowej w dermatologii jest leczenie nadmiernej potliwości dłoni, stóp, pach czy innych okolic. Zastrzyki z jej wykorzystaniem zaleca się także osobom zmagającym się ze schorzeniami związanymi z kurczami mięśni i tikami oraz w leczeniu spastyczności u dzieci z porażeniem mózgowym. Toksyna botulinowa może ponadto być pomocna w walce z bólami głowy– podana we właściwy obszar czoła i karku skutecznie   leczy stany migrenowe.

 

 

Efekty zabiegowy

 • podniesienie brwi,

 • podniesienie kącików ust,

 • zmniejszenie potliwości skóry,

 • leczenia bóli napięciowych

 • rozluźnienie mięśni twarzy np. żwacza, powiek.

Przebieg zabiegu

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana do mięśni okolicy poddawanej leczeniu przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. W zależności od liczby leczonych miejsc (punktów iniekcji) czas trwania zabiegu wynosi około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. W efekcie zabiegu otrzymujemy całkowitą lub częściową redukcję zmarszczek, a wyraz twarzy staje się pogodny i naturalny.

Zabiegi można powtarzać co 4 – 8 miesięcy. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty.

Takiemu zabiegowi mogą się poddać osoby już przed 30 rokiem życia. Zastosowanie botox-u sprzyja spłyceniu zmarszczek mimicznych i służy odwróceniu tendencji do zbyt intensywnej i przez to po latach szpecącej mimiki.

Osobom dojrzałym i starszym toksyna botulinowa jest podawana, by uzyskać efekt odmłodzenia przez czasowe spłycenie zmarszczek związanych ze starzeniem się skóry. Zabiegi w Klinice ESTETIC spot Poznań są bezpiecznie wykonywane przez lekarza z ponad 20 letnim doświadczeniem.

 

Poznaj cennik i rezerwuj wizytę

 

Postępowanie po zabiegu

 • unikać długotrwałego schylania głowy przez 4-5 godzin

 • nie spożywać alkoholu do końca dnia

 • nie nagrzewać okolicy wstrzyknięć (sauna, solarium)

 • unikać masażu

 

 

Wskazania do zabiegu

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:

 • poprzecznych czoła,

 • między brwiami (tzw. zmarszczki lwie,  okolica gładzizny czoła)

 • wokół oczu (tzw. kurze łapki),

 • innych: wokół ust, na szyi, brodzie oraz na powiece dolnej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu  jest ciąża i karmienie piersią, a także:

 • aktywne stany zapalne na twarzy, zwłaszcza w potencjalnie ostrzykiwanej okolicy,

 • choroby nerwowo-mięśniowe,

 • terapia antybiotykami aminoglikozydowymi i okres minimum 2 tygodni  po takiej terapii,

 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna lub inne preparaty kwasu acetylosalicylowego),

 • nadwrażliwość na składniki preparatu,

 • stosowanie niektórych leków oraz okres do 1 tygodnia od ich odstawienia. (D-penicylamina, cyklosporyna, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna).

 

 

Umów wizytę