+48 690 425 659 lub +48 690 450 410
kontakt@esteticspot.pl
Abrahama 18, 61-615 Poznań
NIP: 972 13 25 659
ESTETIC SPOT Sp. z o.o.
KRS: 0000960740
Bezpłatny parking pod Kliniką
ESTETIC Spot Sp. zo.o. wszelkie prawa zastrzeżone.
kontakt@esteticspot.pl
Klinika Medycyny Estetycznej
tel: +48 690 425 659
Toksyna botulinowa – efekty zabiegu
Najważniejszym efektem zabiegu jest to, że ograniczamy możliwość występowania zmarszczek. Nieestetyczne zmiany na skórze tworzą się w wyniku codziennej pracy mięśni. Kiedy ograniczymy te ruchy, nie pojawiają się zmarszczki.
Zabiegi można powtarzać po minimum 3-4 miesiącach. Efekt po jednym zabiegu utrzymuje się zazwyczaj przez 6-8 miesięcy i jest indywidualny, to jest zależny od pacjenta. Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej widoczne są po 4-7 dniach, pełny efekt po ok. 2 tygodniach.
W przypadku zmarszczek głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu poprzez wypełnienie bruzd kwasem hialuronowym. Toksyna botulinowa, jaką proponujemy pacjentom w ESTETIC spot, może być też łączona z innymi metodami liftingu twarzy.
Skutki uboczne
Możemy po zabiegu toksyny botulinowej skarżyć się na ból w tych miejscach, gdzie był wstrzyknięty botoks. Nie jest to jednak ból intensywny, choć możemy w celu jego zmniejszenia zażywać leki przeciwbólowe oraz stosować okłady z lodu.Inne uczucia, jakie towarzyszą po zabiegu, to ogólne uczucie słabości mięśni, bolesność oraz czerwona wysypka. Efekty uboczne szybko znikają.
Od 600 zł
30 min
Lekarz Kosmetolog
Jeden z najpopularnieszych i najskuteczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej to z całą pewnością zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej, potocznie zwany jako botox. Redukcja zmarszczek w takich miejscach jak: kurze łapki czy lwia zmarszczka w szybki i efektywny sposób poprawiają wygląd i samopoczucie pacjenta.
Innym zastosowaniem toksyny botulinowej w dermatologii jest leczenie nadmiernej potliwości dłoni, stóp, pach czy innych okolic. Zastrzyki z jej wykorzystaniem zaleca się także osobom zmagającym się ze schorzeniami związanymi z kurczami mięśni i tikami oraz w leczeniu spastyczności u dzieci z porażeniem mózgowym. Toksyna botulinowa może ponadto być pomocna w walce z bólami głowy– podana we właściwy obszar czoła i karku skutecznie leczy stany migrenowe.
Efekty zabiegowy
podniesienie brwi,
podniesienie kącików ust,
zmniejszenie potliwości skóry,
leczenia bóli napięciowych
rozluźnienie mięśni twarzy np. żwacza, powiek.
Przebieg zabiegu
Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana do mięśni okolicy poddawanej leczeniu przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. W zależności od liczby leczonych miejsc (punktów iniekcji) czas trwania zabiegu wynosi około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. W efekcie zabiegu otrzymujemy całkowitą lub częściową redukcję zmarszczek, a wyraz twarzy staje się pogodny i naturalny.
Zabiegi można powtarzać co 4 – 8 miesięcy. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty.
Takiemu zabiegowi mogą się poddać osoby już przed 30 rokiem życia. Zastosowanie botox-u sprzyja spłyceniu zmarszczek mimicznych i służy odwróceniu tendencji do zbyt intensywnej i przez to po latach szpecącej mimiki.
Osobom dojrzałym i starszym toksyna botulinowa jest podawana, by uzyskać efekt odmłodzenia przez czasowe spłycenie zmarszczek związanych ze starzeniem się skóry. Zabiegi w Klinice ESTETIC spot Poznań są bezpiecznie wykonywane przez lekarza z ponad 20 letnim doświadczeniem.
Postępowanie po zabiegu
unikać długotrwałego schylania głowy przez 4-5 godzin
nie spożywać alkoholu do końca dnia
nie nagrzewać okolicy wstrzyknięć (sauna, solarium)
unikać masażu
Wskazania do zabiegu
Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:
poprzecznych czoła,
między brwiami (tzw. zmarszczki lwie, okolica gładzizny czoła)
wokół oczu (tzw. kurze łapki),
innych: wokół ust, na szyi, brodzie oraz na powiece dolnej.
Przeciwwskazania do zabiegu
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża i karmienie piersią, a także:
aktywne stany zapalne na twarzy, zwłaszcza w potencjalnie ostrzykiwanej okolicy,
choroby nerwowo-mięśniowe,
terapia antybiotykami aminoglikozydowymi i okres minimum 2 tygodni po takiej terapii,
stosowanie leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna lub inne preparaty kwasu acetylosalicylowego),
nadwrażliwość na składniki preparatu,
stosowanie niektórych leków oraz okres do 1 tygodnia od ich odstawienia. (D-penicylamina, cyklosporyna, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna).