21 września 2023

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Problem z nadmiernym poceniem się dotyka wiele osób. Ta kłopotliwa dolegliwość bywa bardzo uciążliwa, ograniczając jednocześnie komfort życia i negatywnie wpływając na poczucie własnej wartości.

Przyczyn nadpotliwości może być kilka, w tym między innymi czynniki emocjonalne, nadmierny stres, problemy hormonalne, choroby (cukrzyca, choroba Parkinsona, otyłość, nadczynność tarczycy), a nawet podłoże genetyczne. Aby skutecznie walczyć z nadpotliwością, należy oczywiście znaleźć przyczynę, po czym skonsultować się ze specjalistą, który dopasuje optymalny plan leczenia. Jedną z metod walki z nadmiernym poceniem się jest uregulowanie gospodarki termoregulacyjnej przy użyciu specjalnych preparatów.

Blokowanie sygnałów nerwowych przy pomocy substancji hamującej proces pocenia się skóry

Leczenie nadpotliwości nie jest proste, a jego skutki nie zawsze są długotrwałe. Decydując się na taką terapię, przede wszystkim trzeba poznać kilka sposobów, które mogą przynieść oczekiwane efekty. Jednym z nich jest blokowanie sygnałów nerwowych poprzez ich kontakt ze specjalnym preparatem.

Pracę gruczołów potowych kontrolują nerwy reagujące na różne elementy, np. zmianę temperatury ciała czy odczuwanie dużych emocji. Jeśli wychwycą one taki czynnik, wówczas wysyłają sygnały do gruczołów, aby rozpoczęły produkcję potu. Kontrolując pracę gruczołów potowych, można zablokować receptory, a co za tym idzie – zahamować nadmierne pocenie się skóry w różnych partiach ciała.

Proces blokowania sygnałów nerwowych do produkcji potu stosowany jest głównie pod pachami, na dłoniach, klatce piersiowej, niekiedy również na stopach czy niektórych obszarach twarzy. Cała procedura trwa kilka minut i polega na wstrzyknięciu substancji hamującej pod skórę w okolicę, gdzie owa dolegliwość występuje. Jest to prosty zabieg i nie wymaga podania znieczulenia ogólnego.

Wskazania do wykonania zabiegu wspomagającego leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość to dolegliwość, która niestety negatywnie wpływa na jakość życia. Nadmierne pocenie się dłoni powoduje dyskomfort podczas witania się i podawania dłoni, a zbyt duża ilość wydzielanego potu w okolicy pach sprawia, że na ubraniach tworzą się nieestetyczne, mokre plamy, a także wydziela się nieprzyjemny zapach. Są to typowe wskazania do wykonania zabiegu hamującego wydzielanie potu.

Istnieją różne warianty walki z nadpotliwością, dlatego, aby wybrać tą najskuteczniejszą, warto udać się do specjalisty, który pomoże w ustaleniu planu leczenia. Lekarze z gabinetu medycyny estetycznej w Poznaniu, ale nie tylko, udzielają szczegółowych informacji związanych ze wskazaniami oraz przeciwwskazaniami do zabiegu.

estetic instagram
facebook instagram

tel: +48 690 450 410

kontakt@esteticspot.pl

Polityka prywtności i regulamin

ESTETIC Spot Sp. zo.o. wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpłatny parking pod Kliniką 

KRS: 0000960740

ESTETIC SPOT Sp. z o.o. 

NIP: 972 13 25 659

adres esteticspot
telefon esteticspot
mail esteticspot

Abrahama 18, 61-615 Poznań

kontakt@esteticspot.pl

 +48 690 450 410

esteticspot  Medycyna Estetyczna - Estetic Spot