29 listopada 2023

Zabiegi z wykorzystaniem alg sposób na naturalną pielęgnację

Irlandzkie wodorosty, czyli dziko rosnące rośliny wodne mają niezwykłe właściwości. Dzięki wysokiej zawartości błonnika, mikroelementów, witamin i minerałów stosuje się je w branży spożywczej, farmaceutycznej, a przede wszystkim – kosmetycznej.

Algi cieszą się ogromną popularnością wśród producentów kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy i ciała. Dodaje się je do kremów, serów czy maseczek, co sprawia, że skóra staje się gładsza, elastyczna, jędrna, nawilżona, a przy tym dogłębnie odżywiona. Zabiegi z wykorzystaniem irlandzkich wodorostów wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych, a także klinikach medycyny estetycznej. Sprawdź, dlaczego jest to idealny sposób na naturalną pielęgnację ciała.

Oczyszczanie wodorowe na bazie irlandzkich wodorostów

Coraz więcej kosmetyków do twarzy zawiera dodatek alg, które są cenione za skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, ale nie tylko. Wodorosty irlandzkie przywracają skórze równowagę hydrolipidową, skutecznie łagodzą podrażnienia, stymulują procesy odnowy naskórka, poprawiają strukturę komórek skóry oraz mają właściwości antyoksydacyjne. Zabiegi na twarz z wykorzystaniem kosmetyków (np. SeaweeX), które mają w swoim składzie algi, są zatem polecane każdemu, kto ma skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień, dojrzałą, z niedoskonałościami, a także odwodnioną.

W naszej klinice oferujemy kilka specjalistycznych zabiegów, które pielęgnują, a przy tym oczyszczają skórę na wielu płaszczyznach:

  • oczyszczanie wodorowe – zabieg oczyszczająco-liftingujący polegający na wprowadzaniu cząsteczek aktywnego wodoru przy pomocy głowicy, a następnie wzmocnieniu efektu odmłodzenia poprzez zastosowanie kosmetyków na bazie alg;
  • oczyszczanie wodorowe z hydrabrazją kwasową – poza wprowadzaniem cząsteczek wodoru podczas zabiegu pielęgnuje się skórę koktajlami kwasowymi i kosmetykami SeawaX z wysoką zawartością alg morskich. Zabieg ten dedykowany jest skórze problematycznej, z bliznami czy trądzikiem;
  • zabieg oczyszczająco-nawilżająco-liftingujący – składa się z sześciu etapów polegających na silnym oczyszczaniu skóry wodorem, nawilżeniu dzięki infuzji tlenowej, liftingu mikroprądami, fali radiowej, jak również elektromagnetycznej. W tym przypadku także pracujemy na kosmetykach na bazie irlandzkich wodorostów.

Kojące rytuały na twarz

Algi wykorzystuje się nie tylko podczas zabiegów oczyszczania wodorowego, ale też w czasie kojących rytuałów na twarz. Liście wodorostów irlandzkich moczy się w gorącej wodzie przez około 10 minut. W tym czasie oczyszcza się całą twarz, wykonuje peeling bądź masaż. Następnie na twarz nakłada się maseczkę, którą po 20-30 minutach należy zmyć. Wymoczone liście smaruje się specjalnym olejkiem, później nakłada się je na twarz, szyję oraz dekolt. Wodorosty po kontakcie z wodą produkują specjalny żel o właściwościach odmładzających. Końcowym etapem takiego rytuału jest zdjęcie liści, wmasowanie w skórę resztek żelu, nałożenie maski, serum lub kremu.

Dzięki regularnym zabiegom bądź rytuałom skóra staje się jedwabista, wygładzona, oczyszczona, napięta, jak również rozświetlona. Jeśli chcesz uzyskać długotrwałe efekty odmładzające, wykonuj takie rytuały przynajmniej raz w tygodniu. Zapraszamy do naszej kliniki w Poznaniu – zapisz się na zabieg już dziś!

estetic instagram
facebook instagram

tel: Podologia  724619805 

Dr. Katarzyna Chmielewska 605185888

kontakt@esteticspot.pl

Polityka prywtności i regulamin

ESTETIC Spot Sp. zo.o. wszelkie prawa zastrzeżone.

Bezpłatny parking pod Kliniką 

KRS: 0000960740

ESTETIC SPOT Sp. z o.o. 

NIP: 972 13 25 659

adres esteticspot
telefon esteticspot
mail esteticspot

Abrahama 18, 61-615 Poznań

kontakt@esteticspot.pl

 Podologia/kosmetologia 724619805.            Dr.Katarzyna Chmielewska 605185888

esteticspot  Medycyna Estetyczna - Estetic Spot